Szpic Wilczy

Większość szpiców pochodzi od Wolfspitzów (początki rasy datowane są na 3000 r. p.n.e.). Bardzo prawdopodobne jest, że szpice stanowią trzon dla wszystkich innych europejskich ras psów.

Keeshond to mało popularna w Polsce rasa – a szkoda! Są to bowiem wyjątkowo ciekawe psy, z których charakterystyką warto się zapoznać nieco bliżej. Szpice Wilcze – bo tak brzmi inna nazwa rasy, są jednymi z najbardziej pierwotnych psów, jakie obecnie możemy spotkać. Choć nazwa sugeruje nam coś innego, z wilkami mają wspólnego tyle, co nic. To świetnie ucywilizowane zwierzaki, które są doskonałymi kandydatami do wszelkiego rodzaju szkoleń!

Dzisiejsze Szpice Wilcze to osobniki niezwykle wesołe i towarzyskie,wspaniale sprawdzają się jako psy rodzinne. Przedstawiciele rasy Keeshond są bardzo uczuciowi i szybko przywiązują się do swoich właścicieli. Lubią także kontakt i zabawę z dziećmi, co czyni ich doskonałymi opiekunami. Oprócz tego są jednak również doskonałymi stróżami, co wynika bezpośrednio z ich przeszłości – dawniej pełniły bowiem rolę psów stróżujących. Szpice Wilcze nie wymagają od swoich właścicieli przesadnej aktywności fizycznej, nie trzeba z nimi biegać po parku, z całą pewnością wystarczy im spokojny spacer.

CIEKAWOSTKA!

Szpic Wilczy jest psem oddanym i kochającym swojego opiekuna, ale jego właściciel powinien mieć świadomość tego, że to rasa pierwotna, która nigdy w stu procentach nie podporządkuje się człowiekowi. Bez problemu przystosowują się do stylu życia rodziny. Potrafią wylegiwać się całymi dniami, ale również nie pogardzą kilkukilometrowym spacerem 🙂