Ciekawostki

“Chcecie poznać rasę psa, która w sobie skupia chytrość pudla, ostrość foksteriera, odwagę niemieckiego owczarka, a do tego wszystkiego ma doskonały instynkt stróżujący. Chcecie poznać psa, który nigdy samopas nie wędruje, nie goni zwierząt, jest przyjacielem wszystkich domowych zwierząt i jest idealnym wręcz wesołym towarzyszem. Chcecie mieć nieustraszonego obrońcę, który jednak nigdy nie ugryzie, dożywa pięknego wieku i który dodatkowo ma wspaniały eksterier. Wszystkie te cechy skupia w sobie zaniedbywany przez lata szpic”
Melita Benesova

“… Wszystkie szpice, duże i małe, mają jedną wspólną cechę a mianowicie “charakterek”. Szpic to osobowość w każdym calu, od czubka ciekawskiego nosa do końca dumnie noszonego ogona. To impertynent całą gębą, arogancki i niezależny. Ale nie można odmówić mu ogromnego serca, bo szpic kocha swój dom i swoją rodzinę bezgranicznie…”
Joanna Milewska – Kuncewicz

“Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim”
Carolyn Alexander

„Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy” 
Edward Abbey

„Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty”
Louis Sabin

„Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies. Jedynym całkowicie przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies…”
N.N.

“Pies to jedyna istota na ziemi, która kocha Cię bardziej niż siebie samego.”
Jose Billings.